Bankacılık ve Finans


İstanbul İslami Finans Danışmanlığı olarak, İslami bankacılık ve finans alanındaki uzman ve alanında tecrübeli kadromuzla hizmet vermekteyiz. Ekibimiz, dünyanın önde gelen üniversitelerinde ders veren, bilinirliği yüksek İslami ve etik finans konferanslarında konuşmacı olarak bulunan, seçkin yayınlar yapan kişilerden ve değerli kuruluş ve vakıfların aktif üyelerinden oluşmaktadır

Gateway LLP ile olan ortaklığımız sayesinde İslami finans sektöründe daha kapsayıcı ve uluslararası düzlemde çözümler sunmaktayız. Ekibimiz; bankacılık ve finans, mevzuata uyum, birleşme ve satın alma ve gayrimenkul konularındaki güçlü birikimlerine ek olarak şu alanlarla da ilgilenmektedir:


• İslami Finans alanına ve katılım bankacılığı prensiplerine uygun yeni ürünler tasarlamak.
• Halihazırda devam eden uygulama ve ürünlerin katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak dönüşümünü ve tatbikini sağlamak.
• Zorlu ve değişen piyasa şartlarında çalışanların, ürünlerin ve kurumsal yapının yeniden yapılandırılarak güncel ve uyumlu hale getirilmese aracılık etmek.
• Mevzuata uyum çerçevesinde şirketlerin finansal işlemlerine destek olmak, yasalara uygunluklarını denetlemek, risk paylaşım model ve ürünlerini tasarlamak.
• Dünya standartlarına uygun İslami finansal teknoloji platformlarının geliştirilmesi ve dijital stratejilerin belirlenmesine ortaklık etmek.