Hakkımızda

parallax background
 

İstanbul İslami Finans Danışmanlık Şirketi, hukuk ve İslami Finans alanında kapsayıcı ve bütünleyici danışmanlık ve eğitim hizmetlerini profesyonel şekilde icra eden bir kuruluştur.

Hakkımızda


İslami Finans sektöründeki asıl başarının, ülke gözetmeksizin karşılaşılan bütün zorlukların üstesinden gelmek olduğu inancındayız.

Bu zorlukların en önemlileri;
• Uygun hukuki yap ve ürünleri oluşturmak,
• Sahip olunan profesyonel kapasite ve birikimi artırmaktır.

Gerek bu zorlukları azaltmak, gerek de İslami Finans sektörünü hem ülke içi hem de uluslararası ortamda gereken çizgiye taşımak için varı gücümüzle çalışıyoruz. Sektördeki ihtiyaç ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ile özellikle dört anahtar disiplinde sektöre elimizden gelen katkıyı sağlamaktayız. 2002 yılından beri hem konvansiyonel hem de Şer'i işlemlerle alakalı hukuk geçmişimiz, özellikle ülkemiz gerçeklerini ve hukuki yol haritasını özümsememizi sağlayarak, bundan sonraki hedeflerimiz açısından yol gösterici olmaktadır. Ayrıca, Bankacılık & Finans alanından ve Şer'i Danışma sahasından çalışma arkadaşlarımız ve uzman danışmanlarımızla beraber sektör içinde hizmet sunan veya hizmet alan bütün oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunmaktayız. Bu hizmetlerimiz vasıtasıyla bu sektöre olumlu katkılarda bulunma amacıyla durmaksızın çalışıyor, ülkece sahip olduğumuz bu değerli geçmişimizi daha da ileriye taşımak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.


Sunmakta olduğumuz hizmeti, yurtiçi ve yurtdışı bir çok stratejik ortağımızla geliştirmeyi hedefliyor, bu doğrultuda bilgi birikimlerimizi ve tecrübelerimizi birleştiriyoruz. Özellikle Gateway LLP ile başlatmış olduğumuz bu ilişki, hem yerel kişi ve kurumların ülke dışında bulunan çıkarlarını genişletmekte, hem de ülke pazarına girmek isteyen şirketler için büyük kolaylıklar ve güven ortamı sağlamaktadır.

Gateway LLP, etik ve sorumluluk sahibi danışmanlık veren sadece İslam ekonomisine adanmış anlayışıyla uluslararası ve profesyonel bir danışmanlık şirketidir. Merkezi Londra’da bulunur ve 4 kıta, 21 ülkeye yayılmıştır. Şu anda Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Malezya, Pakistan, Mısır, Kazakistan, Özbekistan ve Doğu Afrika gibi ülkelerde ortak ve danışmanları bulunmaktadır.

Gateway, ilk olarak her ihtiyacı karşılamak maksadıyla İslami finans sektörüne hizmet için, ikinci olarak da bugünün zorluklarına sistematik yaklaşımlar sergilemek amacıyla kurulmuştur. Ekibi ile; bankacılık, finansal ve ticari konular, mevzuata uyum, yönetim danışmanlığı, muhasebe, finansal teknolojiler ve girişimcilik gibi bir çok disiplinde yüzlerce yıllık ortak deneyime sahiptir. İslam ekonomisinde daha önce eşi görülmemiş bir yaklaşım sergileyerek deneyimlerini ileri taşımaktadır.

Ofisimize Bekliyoruz


Hakkımızda merak ettiğiniz sorularınız veya
bir kahvemizi içmeniz için sizi bekliyoruz..

İletişim